Маурицио Сари

Сари и наредната сезона ќе го води Јуве

Шефот за фудбал во „Старата дама“ стави крај на шпекулациите кои велеа дека Маурицио Сари по само една сезона ќе биде отстранет од клупата на шампионот.
Read more
play_arrow

Сари: Мора да се има предвид дека игравме со екипи кои се во најдобра форма

Тренерот на лидерот Јувентус најде оправдување за третиот натпревар по ред без победа во тоа што најдобриот тим во Калчото играл против екипите кои се најдобра форма.
Read more

Сари: Време е да дадеме сѐ од себе

Стратегот на клупата на Јувентус гледа опасност во Наполи против кого неговиот тим вечерва ќе води борба за трофејот во италијанскиот куп.
Read more

Игуаин и Сари склучиле пакт

Јувентус бил на пат да се раздели со напаѓачот Гонсало Игуаин, но Аргентинецот направил договор со тренерот Маурицио Сари за да остане во тимот.
Read more
реклама

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more

Топ 5 новитети во iOS 14 за iPhone кои мора да ги пробате

Read more

Ако епидемиолошката слика е стабилна, во ноември ќе се дозволи физичко присуство во училиштата

Read more