Никола Јокиќ

play_arrow

Јокиќ оствари „само“ дабл-дабл и го донесе Денвер пред титула

Кошаркарите на Денвер Нагетс го победија Мајами Хит со 108:95 и поведоа со 3-1 во финалната серија со што се најдоа пред освојување на шампионската титула во НБА.
Read more
play_arrow

Јокиќ повторно испиша историја и донесе нов брејк за Денвер против Мајами

Кошаркарите на Денвер Нагетс поведоа со 2:1 во финалната серија на НБА против Мајами Хит откако победија со 109:94 како гости, а феноменалниот Никола Јокиќ повторно се истакна со трипл-дабл учинок со кој испиша историја.
Read more
play_arrow

Леброн не можеше сам - Јокиќ ги реши Лејкерс и донесе прво финале за Денвер

Денвер Нагетс ќе го играат своето прво НБА финале, а најзаслужен за тоа е, кој друг ако не, Никола Јокиќ.
Read more
play_arrow

Никој како Јокиќ: Ги „уништи“ Леброн и Лејкерс

Никола Јокиќ и Џамал Мареј со феноменални партии ги предводеа Нагетс од огромна негатива против Лејкерс до втора победа на домашен терен 108:103 за големи 2:0 во финалето на Западот.
Read more

Марк Џексон јавно се извини: Згрешив, Јокиќ е еден од најдобрите во историјата

Денвер Нагетс со 4-2 ја добија серијата против Феникс Санс. Никола Јокиќ имаше трипл-дабл во оваа серија со што го натера Марк Џексон му се извини што не му даде ниту еден поен во гласањето за МВП.
Read more
play_arrow

Јокиќ повторно го среди Феникс, Дурент и соиграчите немаа решение за трипл-дабл машината

Кошаркарите на Денвер Нагетс ноќеска на свој терен го победија Феникс Санс со 118:102 и со тоа поведоа со 3-2 во четвртфиналето од плеј-оф серијата, а уште еднаш фантастичен беше српскиот центар Никола Јокиќ.
Read more
play_arrow

Јокиќ ги доби Торонто со одбрана и интелигенција

Никола Јокиќ ги предводеше Денвер Нагетс до нова победа, четврта во низа и 46-та сезонава.
Read more
play_arrow

Јокиќ запиша нов трипл-дабл и за малку ќе се степаше

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ го постигна својот 25-ти трипл-дабл учинок сезонава, овој пат во победата на неговиот тим над Мемфис Гризлис од 113:97.
Read more
play_arrow

Стоти трипл-дабл на Јокиќ, Дончиќ поразен на роденденот

Кошаркарите на Денвер Нагетс како гости ги победија Хјустон Рокитс со 21 разлика, а српскиот играч Никола Јокиќ стигна до голем јубилеј откако го постигна стотиот трипл-дабл во својата НБА кариера.
Read more
play_arrow

Ноќ за паметење: Лилард даде 71 поен, нов трипл-дабл на Јокиќ

Read more
play_arrow

Брутална доминација на Јокиќ, Дончиќ го растури Сан Антонио

Кошаркарите на Денвер Нагетс го победија Кливленд Кавалирс на гостински терен 115:109, а српскиот центар Никола Јокиќ одигра уште еден фантастичен натпревар.
Read more
play_arrow

Нов трипл-дабл за Јокиќ, солидна ноќ за Дончиќ кој се повреди

Никола Јокиќ, Лука Дончиќ и Јанис Адетокунбо продолжија да се истакнуваат и донесоа нови победи на своите тимови.
Read more
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Илон Маск го исмева Зеленски кој бара помош за одбрана од руската агресија

Read more

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Read more

Голем месечен хороскоп за октомври: Кој ќе доживее трансформација на годината?

Read more