пилешко

Рецепт на денот: Крцкаво пилешко во јогурт

Пилешко месо маринирано во јогурт кое вреди да се проба.
Read more
play_arrow

Идеја за ручек: Едноставен рецепт за сочно пилешко

Ако немате идеја за ручек, пилешкото е секогаш добро решение. Подготвено во овој сос, тоа е неверојатно сочно и вкусно, а ако послужите пире од компири како прилог, веднаш ќе се изеде.
Read more

Брз ручек: Пилешко со зеленчук и пармезан

Предлог за ручек што се подготвува брзо, за љубителите на пилешко и зеленчук.
Read more

Рецепт за сочно пилешко во рерна со маринада

Тајната за подготовка на добро пилешко во рерна е во добрата маринада.
Read more

Идеја за ручек: Сочно пилешко со компири и јогурт

Немате идеја што да готвите денес или наредниве денови? Еве идеја за сочен оброк кој ќе го сака целото семејство.
Read more

Рецепт на денот: Пилешко со брокула и сусам

Вкусен и лесен оброк со пилешко месо и зеленчук.
Read more

Рецепт на денот: Пилешки шницли во сос од лимон

Вкусни пилешки шницли кои може да ги комбинирате со омилениот зеленчук.
Read more

Најголемите грешки при готвење пилешко

Пилешките гради се еден од најздравите протеини што можете да ги јадете. Покрај тоа, тие имаат и многу витамини Б и Д, калциум, железо и цинк.
Read more

Пилешко во сос од домати - како пица

Денес за ручек направете го највкусното бело месо во сос од домати и состојки како за пица.
Read more

Крцкаво однадвор, меко одвнатре: Најдобриот рецепт за пилешко во бел сос

Не сте сигурни што да подготвите за ручек? Пилешкото е секогаш добро решение, особено ако се комбинира со компири.
Read more

Рецепт на денот: Пилешко на шпански начин

Ако сакате да го пробате пилешко месо на малку поинаков начин, во овој рецепт месото е во комбинација со лут ајвар и сладок мед.
Read more

Ручек за 20 минути: Сочно пилешко со зеленчук

Доколку сакате набрзина да зготвите ручек, а да биде и вкусен и богат, тогаш овој рецепт за пилешко е токму она што ви треба.
Read more
реклама

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Приватните превозници во петок ќе го блокираат Скопје со 200 автобуси

Read more

Дали беше паметно да оживееме древни вируси од сибирскиот вечен мраз?

Read more

Како киселата зелка го чува имунитетот?

Read more