Премиер лига

Тен Хаг: Арсенал е заслужено во водство, од нас зависи дали ќе ги запреме

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, ги сподели своите размислувања пред големото дерби со Арсенал во англиската Премиер лига.
Read more

Неверојатниот Холанд постави рекорд кој тешко дека некој некогаш ќе го сруши

Вчера Манчестер Сити го совлада Манчестер Јунајтед во градското дерби со резултат 6:3 на крилјата на Ерлинг Холанд.
Read more
play_arrow

Арсенал со шокантен пораз веројатно ја испушти Лигата на шампионите

Фудбалерите на Арсенал со шокантен пораз од Њукасл на гости најверојатно го загубија местото во Лигата на шампионите, кое до синоќа речиси го имаа и зависеше најмногу од нив самите.
Read more
play_arrow

Роналдо го прекина постот - конечно погоди во 2022 година

Португалскиот ас постигна вистински еврогол синоќа со што конечно успеа да затресе мрежа годинава бидејќи последен пат тоа го направи на крајот од декември.
Read more

Нови ковид правила во Премиер лигата

Англиските фудбалски клубови ќе можат да бараат одложување на првенствените натпревари само во случај доколку имаат најмалку четири заразени играчи со коронавирус.
Read more

Клоп: Ливерпул нема да зема невакцинирани играчи за засилувања

Тренерот на англискиот премиерлигаш Ливерпул, Јирген Клоп, изјави дека невакцинираните играчи претставуваат ризик по здравјето и дека неговиот клуб најверојатно нема како засилувања да донесе играчи кои ќе одбијат
Read more

Одложени 5 натпревари во Премиер лигата

Одложен е натпреварот од 18. коло на Премиер лигата меѓу Манчестер Јунајтед и Брајтон поради големиот број на позитивни случаи со коронавирус во редовите на „Црвените ѓаволи“.
Read more

Борба за ЛШ во Премиер лигата: Кој со кого до крајот?

Не само во Калчото, туку и на Островот борбата за преостанатите места во Лигата на шампионите е крајно неизвесна и ќе се решава во последните три кола.
Read more

Премиер лигата едногласно ја отфрли Супер лигата

Најстарата, и според многумина најдобрата лига на светот, денеска ја отфрли идејата за таканаречената Супер лига и воедно најави санкции за премиерлигашите кои ќе учествуваат во неа.
Read more
play_arrow

Тухел објасни зошто стартуваше со Кепа наместо Менди против Њукасл

Необично за многумина, но Кепа Арисабалага врза два натпревара во низ под водство на Томас Тухел.
Read more
play_arrow

Клоп удри по играчите за поразот од Саутемптон

Стратегот на Ливерпул е крајно незадоволен од прикажанато на своите играчи кои синоќа загубија минимално на гостувањето во Саутемптон.
Read more
play_arrow

Ливерпул и Тотенхем со нови победи ја продолжија мртвата трка

Тимовите на Јирген Клоп и Жозе Мурињо остварија победи синоќа со што останаа изедначени по бодови на делба на првото место на табелата.
Read more
реклама

Дијагнозата на рак повеќе не е смртна казна, 60% од случаите немаат јасна причина

Read more

Кина се закани дека ќе преземе акција откако САД го соборија балонот

Read more

Twitter пукна од смеа за фотката на Ендрју Тејт со коса

Read more

Синоќа се случи еден од најспектакуларните нокаути досега

Read more