СЕХА ЛИХА 2020/21

Трета победа за Вардар во петтиот настап сезонава во СЕХА

Ракометарите на Вардар синоќа го совладаа тимот на украинскиот тик на Мотор од Запорожје со 32:27 во 5. коло од регионалната СЕХА лига.

Црвено-црните ја имаа контролата на резултатот во текот на целиот натпревар одигран во СЦ „Јане Сандански“. Највисокото водство на вардарци изнесуваше 7 гола разлика (31:24).

Најефикасен во победничкиот состав беше Анте Гаџа со 8 погодоци, додека Тимур Дибиров и Гоце Георгиевски постигнаа по 6.

Мотор е лидер во Б групата со 3 победи и 1 пораз, Нексе и Вардар имаат по 3 победи и 2 загубени натпревари, а Војводина е последна со 4 загубени.

реклама

Кој го вооружува Хамас?

Read more

Кои се фаворити за победник на Евровизија 2021?

Read more

Што може израелскиот антиракетен систем „Железна купола“?

Read more

Нови воздушни напади во Појасот Газа, загинати и повредени десетици деца

Read more

Ракомет

Марковски уште три години на клупата на Металург, останува и Хорват

Read more

Жрепката ги смести ракометарите повторно со Данска

Read more
Фото: РФМ

Македонските ракометари со триумф над Швајцарија го прославија пласманот на ЕП

Read more

Македонските ракометари вечерва ги завршуваат успешните евроквалификации

Read more
 

Спорт

Ибра нема да игра на ЕУРО 2020

Читај повеќе
  • play_arrow

Коби Брајант постхумно примен во кошаркарската Куќа на славните

Читај повеќе
  • play_arrow

Оливеира во солзи го наследи Хабиб на УФЦ престолот

Читај повеќе
  • filter

15 мај 1987, роден е тенисерот Енди Мареј

Читај повеќе
  • play_arrow

Феран Торес, мајсторе!

Читај повеќе

Откажана трката за ГН на Турција, австриски Шпилберг домаќин на две трки

Читај повеќе

Пирло: Интер беа подобри и пожелни за успех од нас

Читај повеќе
  • play_arrow

УЕФА ја презентираше официјалната песна за ЕУРО 2020

Читај повеќе
  • play_arrow

Манчестер Јунајтед постави негативен рекорд по примени голови на домашен терен

Читај повеќе