УФЦ се враќа во Лас Вегас, во сабота првата борба

Властите во сојузната американска држава Невада дадоа дозвола за организирање на ММА борби, што значи дека УФЦ се враќа во Лас Вегас.

Поради пандемијата со COVID-19 што донесе низа рестриктивни мерки низ САД, раководството на УФЦ организираше три борби во Џексонвил, Флорида, но сега се враќа на „свој терен“.

На 31 мај, во сабота, се очекува првиот настан во Лас Вегас, а главната борба на УФЦ 250 ќе биде меѓу поранешниот првак во велтер категорија Тајрон Вудли и Гилберт Бернс.

Вудли, кој четири пати го одбрани појасот пред да биде победен на бодови од Камару Усман лани, со евентуална победа повторно би се вратил во игра за титулата најдобар ММА борач до 77 килограми на светско ниво.

Одржувањето борби во Невада беше забрането од 14 март, а сега продолжуваат, но без публика.

Покрај УФЦ борби, од 9 јуни во Лас Вегас ќе може да се одржуваат и бокс мечеви.

URL
Тагови
реклама

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more

Instagram убавици во бикини

Read more

Велешанка двапати силувана од соседот, напаѓачот е притворен

Read more

Осум знаци дека пиете премногу кафе

Read more

Останати спортови

Најболниот удар во историјата на ММА – право во меѓуножјето!

Read more

Ниту Трамп не успеа да го запре погубувањето на Навид Афкари

Read more

Олимписките игри во Токио ќе се одржат без разлика дали има COVID-19 или не

Read more

Милјана Ристиќ победи на женската трка во Скопје

Read more

Спорт

Пандев несопирлив на 37 години: Со гол ја почна сезоната во Серија А

Читај повеќе

Во Тотенхем е тесно, ПСЖ почна преговори за Деле Али

Читај повеќе
  • play_arrow

Најголемите изненадувања на секое Светско досега

Читај повеќе
  • play_arrow

Надал сензационално испадна од Мастерсот во Рим

Читај повеќе
  • play_arrow

НБА: Бостон Селтикс го возврати ударот

Читај повеќе
  • play_arrow

Барселона по 43. пат го освои Гампер купот

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјално: Бејл се врати во Тотенхем по седум години

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Тотенхем го доби Бејл прилично евтино

Читај повеќе

На Ѓоковиќ му „пукна филмот“ и го тресна ракетот од земја

Читај повеќе