КВАЛИФИКАЦИИ ЗА УЕФА ЕУРО 2024 ГЕРМАНИЈА

Вечер на стадион дојдете порано, вратите ќе се затворат во 20:15

Филип Здравески
/ 20.11.2023 / 09:04

Фудбалската федерација на Македонија ја информираше јавноста дека за вечерашниот натпревар против Англија нема да има влегување на стадион во 5 за 12.

Фото: 24фудбал

Од ФФМ информираа дека вратите на Националната арена „Тодор Проески“ ќе бидат отворени за влегување на публика од 18:15 часот, а ќе се затворат половина час пред почетокот на натпреварот, односно во 20:15 часот. По тоа време оние што не успеале да влезат нема да бидат пуштени, без разлика што имаат билет.

„Навременото доаѓање на стадионот ќе биде од корист за сите бидејќи нема да создава метеж пред влезовите на Националната арена“, вела од ФФМ.

ФФМ апелира и на фер и коректно навивање.

Со натпреварот Македонија - Англија нашата репрезентација ќе ги затвори неуспешните квалификациите за пласман на ЕУРО 2024 во Германија.

реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Фудбал

Баерн за Вирц ќе го урне клупскиот рекорд

Read more

Капело: Головите на Јуве - Интер ја уништија играта

Read more

На Кејн му лежи Бундесот: Постигна 18 гола и 5 асистенции, никој во Европа не е подобар од него

Read more

Спречен скандал во Барселона, играчите замолчени со пари

Read more
 

Спорт

Баерн за Вирц ќе го урне клупскиот рекорд

Читај повеќе
  • play_arrow

Капело: Головите на Јуве - Интер ја уништија играта

Читај повеќе

Верстапен прекрши непишано правило, не ги честеше колегите вечера

Читај повеќе

На Кејн му лежи Бундесот: Постигна 18 гола и 5 асистенции, никој во Европа не е подобар од него

Читај повеќе

Спречен скандал во Барселона, играчите замолчени со пари

Читај повеќе

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Читај повеќе

Сѐ за пари: Клуб од Дубаи ќе игра во Евролигата

Читај повеќе

ФИФА сака да ги зголеми овластувањата на ВАР технологијата

Читај повеќе

Спортска повреда: Му замрзнал пенисот за време на скијачка трка

Читај повеќе