Најновата колекција фустани на H&M од рециклирани материјали

Новата колекција фустани на H&M, што е направена претежно од рециклирани и одржливи материјали, се сосредоточува на одржлива модна иднина, како што велат оттаму.

Така, дел од фустаните се направени цели од органски памук, целулозни влакна или рециклиран полиестер, а други со мешан состав од најмалку 50 отсто удел на ткаенини добиени од одржливи извори.

Целта на компанијата е, како што се знае од порано, до 2030 година облеката да се изработува исклучиво од рециклирани и одржливи материјали.

реклама

Стил

Намирници кои предизвикуваат појава на акни

Read more

Меланија не избра американски дизајнер ни за нејзиниот последен ден како прва дама

Read more

Бразилска убавица: Изабел Гулар

Read more

Креативни начини како да ја организирате кујната

Read more
 

Магазин

Еден човек го има добитното лото ливче од 1 милијарда долари во САД

Читај повеќе

Она кога Град Скопје ќе се обидат да бидат кул

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Почина легендарниот водител Лари Кинг

Читај повеќе

Вкусен колач од само 4 состојки

Читај повеќе

Совети за поголема делотворност на зелениот сок

Читај повеќе

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Читај повеќе

Бил Гејтс прими вакцина против коронавирус

Читај повеќе
  • filter

Футуристички концепт: Ротирачки облакодер што генерира електрична енергија

Читај повеќе