Google Maps

Google Maps воведе промена која на многумина нема да им се допадне

Google го промени начинот на кој ги гледаме мапите преку целиот екран.
Read more
play_arrow

Патувајте како професионалец - искористете ги алатките на Google Maps

Дозволете апликацијата Google Maps да ви помогне ова лето.
Read more

Како Google Maps да престане да ви работи во позадина?

Ако апликацијата не ја користите офлајн - исклучете ја скриената опција за Google Maps.
Read more

Како Google Maps може да ви помогне за порелаксиран летен одмор?

Ако се подготвувате за патување, а мала дигитална помош би ви била од корист, не занемарувајте ја апликацијата Google Maps.
Read more

Виџетот за сообраќај во близина наскоро доаѓа на Google Maps

Апликацијата Maps на Google за уредите со Android наскоро ќе добие корисна нова функција.
Read more

Мистериозен остров кој се појавува и исчезнува на Google Maps ги збуни научниците

Остров во јужниот Пацифик, којшто можеше да се види на Google Maps, ги збуни и научниците кои истражуваа што има таму. Според пишувањето на Mirror, истражувачите не успеале да пронајдат нешто.
Read more

Италијански мафијаш бил во бегство 20 години, полицијата го пронајде со Google Maps

Благодарение на апликацијата Google Maps, италијанската полиција успеа да фати мафијаш кој бил во бегство скоро 20 години.
Read more

Како да спречите Google Maps да собира податоци за вас?

Google Maps е многу корисна апликација, но собира и голем број лични податоци. Имаме неколку предлози како да се заштитите.
Read more
play_arrow

Веќе никогаш нема да се изгубите со новата функција на Google Maps

Покрај прилагодените информации и подеталните мапи, Google Maps ја подобрува и функцијата Live View, што сега ќе обезбеди дополнителни информации и ќе им помогне на корисниците никогаш да не се изгубат кога патува
Read more

Google Maps ќе ги насочува возилата по еколошки правци

Апликацијата Maps на Google, како дел од борбата против климатските промени, ќе почне да ги насочува возачите по патиштата за кои се проценува дека најмалку предизвикуваат испуштање јаглерод врз основа на сообраќајот, падините и други факт
Read more

Google Maps ќе покажува каде има најмногу заразени со COVID-19

Google најави ажурирање на апликацијата Google Maps, а иновацијата ќе подразбира дека наскоро ќе можеме да видиме во кои области на мапата има најмногу заразени со коронавирус.
Read more
реклама

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more