Instagram

play_arrow

Instagram има скришно мени – проверете дали ви е достапно

По повод десетгодишнината од постоењето, Instagram подготви подарок за сите корисници.
Read more
filter

Instagram vs реалност: 30 најлоши Photoshop грешки

Bored Panda направи галерија со избор од најлошите Photoshop грешки. Во галеријата се најде и позната балканска „ѕвезда“, која изгледа сосема поинаку во живо и на Instagram.  Погледнете ја галеријата.
Read more
play_arrow

Како да снимате подолги видеа на Instagram Reels?

Новиот апдејт на IG Reel сега нуди опција да ја одберете должината на видеото кое го снимате на Instagram Reel.
Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Корисниците на Facebook и Instagram ширум светот се соочуваат со бројни проблеми при користењето на популарните социјални мрежи во изминативе неколку часа.
Read more

Хеорхина на Роналдо претера со фотошопирањето

Хеорхина Родригес се пофали на социјалните мрежи со нејзиниот најнов ангажман како модел.
Read more
play_arrow

Како да заработувате пари на Instagram: Tоп 7 совети

Дечките од Howfinity секогаш имаат корисни совети за вас. Во најновото видео ќе ви покажат како да заработувате пари на Instagram. Има 7 корисни начини што функционираат. Погледнете го видеото.
Read more

Корисниците на уредите на Apple се сомневаат дека Instagram ги шпионира

Многу корисници ширум светот кои ја инсталираа новата верзија на оперативниот систем на Apple - iOS 14 забележале неочекувани промени на нивните уреди.
Read more

Уапсени тројца Иранци за продажба на бебиња преку Instagram

Иранската полиција уапсила три лица осомничени за обид за продавање бебиња преку социјалната мрежа Instagram, соопшти денеска иранската студентска агенција ISNA (ایسنا).
Read more

Instagram го потиснува Twitter, сѐ повеќе станува извор на информации

Апликацијата за споделување фотографии и видеа Instagram ќе го престигне Twitter како извор на вести, покажува извештајот 2020 Reuters Institute Digital News.
Read more
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more