мајка и дете

Истражување: Строгите мајки подобро ги подготвуваат децата за животот

Read more
play_arrow

Бебињата во Данска спијат надвор, не им смета ни дожд, ни снег

Во скандинавските земји вообичаено е додека родителите пијат кафе во кафуле, детските колички со бебиња да ги остават надвор. Една мајка од Данска во вирално видео на TikTok објасни зошто е така.
Read more

Зошто мајките во Холандија се најсреќни?

Не е тајна дека Холанѓанките живеат прилично добро и сите постојано слушаме дека децата во Холандија се најсреќни во светот. Сепак, останува прашањето – каде живеат најсреќните мајки во светот?
Read more

Што прават бебињата додека се во стомакот на мајката?

Не треба да бидете експерт за бременост за да знаете дека бебињата во матката можат да икаат и да си ги цицаат палците.
Read more

Четири совети за мајките кои се под голем стрес

Да се биде родител е еден од најголемите предизвици во животот, бидејќи носи огромна одговорност.
Read more

Една е мајка: Најубавите цитати за мајките

Иако нашите мајки за нас се херои и најголема поддршка, сепак не им кажуваме доволно колку многу ги цениме.
Read more
play_arrow

Мајчин бакнеж – трик што може да го спаси детето кога ќе му се заглави нешто во носот

„Мајчин бакнеж“ е едноставен трик што секој родител треба да го знае.
Read more

Како да разликувате постпородилна тага од депресија?

Огромна е важноста на препознавање на елементите на постпородилна депресија навреме и навремено реагирање кај сите мајки.
Read more

Дали мајката смее да дои додека има покачена температура?

Новопечените мајки се соочуваат со многу прашања и непознати ситуации. Токму затоа често треба да бидат внимателни повеќе од вообичаено и да ги слушаат советите на педијатрите.
Read more
реклама

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Read more

Што се случи со Месут Озил?

Read more

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Read more

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Read more