Рафаел Надал

Агонијата на Рафаел Надал

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал ја заврши сезоната поради повреда на стапалото.
Read more

Надал се откажа од Мастерсот во Синсинати

По Новак Ѓоковиќ, и Рафаел Надал се откажа од Мастерсот во Синсинати. Поради повредата на стапалото се откажа од турнирот во Канада, а ќе учествува на УС Опен само доколку се опорави.
Read more

Надал поразен на АТП турнирот во Вашингтон

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал е поразен во осминафиналето на АТП турнирот во Вашингтон.
Read more

Надал се откажа од Вимблдон и од Олимписките игри во Токио

Славниот тенисер Рафаел Надал објави дека се откажа од настапите на Вимблдон и на Олимписките игри во Токио, додавајќи дека одлуката ја донел со цел малку да одмори пред да ја продолжи кариерата.
Read more

Ѓоковиќ оптимист пред полуфиналето со Надал

Светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ ги сподели своите очекувања пред претстојното полуфинале на Ролан Гарос против 13-кратниот победник на Францускиот опен, Рафаел Надал.
Read more
play_arrow

Надал и Осака прогласени за спортисти на годината

Тенисерите Рафаел Надал и Наоми Осака се прогласени за спортисти на годината и добитници се на Laureus наградата за 2021 година, додека актуелниот германски шампион во фудбал Баерн Минхен доби награда за најдобар
Read more

Надал се врати со победа по повредата на грбот

Третиот тенисер на АТП ранг-листата Рафаел Надал се пласираше денеска во третото коло на Мастерс турнирот во Монте Карло, триумфирајќи над Аргентинецот Федерико Делбонис со 6:1, 6:2.
Read more
play_arrow

Скандал во Мелбурн: Навивачка му покажа среден прст на Надал

Досега незабележан скандал се случи на меч од второто коло на Австралија Опен. Една навивачка е отстранета од трибините откако го испровоцира Рафаел Надал со нејзиното непристојно однесување.
Read more
play_arrow

Mедведев за првпат го победи Надал и се пласираше во финалето на АТП

Рускиот тенисер Данил Медведев синоќа го победи Шпанецот Рафаел Надал со 2-1, по сетови 3:6, 7:6 и 6:3 во полуфиналето на АТП-завршниот турнир во Лондон.
Read more
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more