Вајт откри неверојатна награда што Путин му ја дал на Хабиб откако го среди Мекгрегор

Претседателот на УФЦ, Дејна Вајт, во подкастот „Games with Names“ откри дека рускиот претседател Владимир Путин богато го наградил Хабиб Нурмагомедов откако го победил Конор Мекгрегор.

Тоа се случи во октомври 2018 година кога борачот од Дагестан го одбрани шампионскиот појас на УФЦ во лесна категорија.

„Хабиб не дојде ниту во соблекувалната по борбата, а Путин веќе му се јави. Нему и на неговиот татко им подари имот во Русија вреден 20 милиони долари“, откри Вајт и додаде дека Нурмагомедов добил огромни суми пари, автомобили и други луксузни предмети од Абу Даби, Дубаи, Турција.

URL

Потсетуваме, Нурмагомедов се пензионираше во октомври 2020 година по третата одбрана на појасот во лесна категорија на УФЦ.

Во пензија замина со 29 победи и без ниту еден пораз, и важи за еден од најдобрите ММА борачи во историјата.

URL
реклама

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

5 симптоми кои укажуваат на проблеми со црниот дроб

Read more

Историски резил во францускиот парламент

Read more

Останати спортови

Погачар трет пат во кариерата победи на Тур де Франс

Read more

Тајсон: Зависник сум, повеќе би сакал да живеам краток живот во слава, отколку долг живот во „мрак“

Read more

Невидена снимка: Што му рекол Хабиб на Конор додека го давеше во познатата борба?

Read more

Брутално: Англичанец нокаутираше Хрват за 28 секунди

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Песната на Енцо против Французите стана хит за навивачите на Ривер Плејт

Читај повеќе

Како Барса планира да заштеди 26 милиони евра на Левандовски?

Читај повеќе
  • play_arrow

Погачар трет пат во кариерата победи на Тур де Франс

Читај повеќе

Крос за ситуацијата од последниот меч во кариерата: Се воздржував до денес

Читај повеќе
  • play_arrow

Еврогол на Бабунски на дебито за Данди Јунајтед

Читај повеќе

Capology ги објави платите на сите играчи во Премиер лигата

Читај повеќе
  • play_arrow

Вучиќ за американскиот Дрим Тим: Тешко е да се игра против тие ѕверови

Читај повеќе

Потпретседателката на Аргентина го брани Енцо: Нема колонијалисти да ни кажуваат што да пееме

Читај повеќе

Демба Ба: Нацистите бегаа во Аргентина, и вие сега сте изненадени…

Читај повеќе