7 најдобри фудбалски сезони на сите времиња

Од Ајакс во сезоната 1994-1995, кој беше непобедлив во Ередивизија и ја освои Лигата на шампионите на УЕФА, до Сантос во 1962 година, кој го освои секое натпреварување во кое учествуваше, постигнувајќи речиси четири гола на натпревар во просек, имајќи ја како најсвеж пример извонредната сезона на Баер Леверкузен, HITC Sevens фрла поглед на некои од најдобрите сезони во целата историја на фудбалот.

реклама

Фудбал

Бордо исфрлен во третата лига

Read more

Играчите на киевски Динамо вечерва поради Русија нема да се ракуваат со играчите на Партизан

Read more

УЕФА исфрли украински клуб од Европа

Read more

Меси уште не е подготвен, го пропушта Ол-стар натпреварот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Emily in Paris: Објавен трејлерот за првиот дел од четвртата сезона

Read more
play_arrow

Кои се најнеобичните историски артефакти ширум светот?

Read more
play_arrow
Како астронаутите јадат, пијат и спијат во вселената?

Како астронаутите јадат, пијат и спијат во Меѓународната вселенска станица?

Read more
play_arrow

Смешки колку сакаш - фејл компилација

Read more
play_arrow

Бајден има ковид

Read more
play_arrow

Како изгледаат најтесните куќи во светот?

Read more
play_arrow

Што ви се случува во телото кога вежбате?

Read more
play_arrow

Како ќе изгледа Земјата за 10.000 години?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Read more
play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Read more
play_arrow
Четири лесни рецепти за вкусен киш

4 лесни рецепти за вкусен киш

Read more
play_arrow

Не си играј со времето: Фејл компилација

Read more