Колку заработува Зинедин Зидан со само една објава на Instagram?

Зинедин Зидан е постојано на мета на критичарите кои речиси секојдневно пишуваат дека ќе биде сменет, иако договорот со Реал Мадрид му е до 2022 година.

Шпанските медиуми минатата недела пишуваа дека Реал веќе нашле замена за него на крајот на сезоната и дека можно е тимот да го преземе Масимилијано Алегри. Но, Зидан верува во неговата позиција што му гарантира 12 милиони евра по сезона.

Французинот не само што не е најплатениот тренер во Европа, туку ја нема таа „титула“ ни во Шпанија. Диего Симеоне во Атлетико заработува 22 милиони евра, Јирген Клоп во Ливерпул 18, а Пеп Гвардиола дури 24 милиони евра во Сити.

Иако не е меѓу најплатените, Зидан заработува и „нешто“ на страна. Marca денеска објави дека тренерот на Реал добива дури 200.000 евра за секоја објава на Instagram во која споменува некој од неговите спонзори.

Зидан има околу 28 милиони следбеници на Instagram, далеку повеќе од Симеоне, Гвардиола, Клоп и други тренери.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by zidane (@zidane)

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more

Стил

Пет намирници кои помагаат да ги сокриете подочниците

Read more

Модни близнаци: Бон и Пон се најдобро облечените пензионери на Instagram

Read more

Направете сами: Средство за чистење од лимон, лимета и оцет

Read more

Внуката на принцезата Дијана се омажи за 32 години постар милијардер

Read more
 

Магазин

Зошто треба да пиете чај од нане?

Читај повеќе
  • filter

Лагуна во Аргентина стана розова поради загадување

Читај повеќе

Десерт на денот: Сутлијаш со малини

Читај повеќе

Вежби кои го нормализираат крвниот притисок

Читај повеќе

Пет намирници кои помагаат да ги сокриете подочниците

Читај повеќе

Како изгледаат славните личности на Instagram, а како во реалноста?

Читај повеќе
  • play_arrow

Лоши навики поради кои сте во долгови и не штедите пари

Читај повеќе

Пет знаци кои потврдуваат дека партнерот повеќе не ве привлекува

Читај повеќе

Зошто треба секој ден да јадете капини?

Читај повеќе