Јувентус

Легенди на Јуве го нападнаа Роналдо поради начинот на кој замина

Двајца легендарни фудбалери на Јувентус не трошеа зборови критикувајќи го Португалецот поради неговото заминување од Торино пред самиот крај на преодниот период.
Read more

Алегри објасни зошто Роналдо беше на клупа во Удине

Оставањето на Кристијано Роналдо на клупата за резерви на вчерашното гостување кај Удинезе само ги подгреа шпекулациите за негово заминување. Затоа, тренерот Масимилијано Алегри мораше да даде добро објаснување.
Read more
play_arrow

Алегри уште е лут: Ако Бонучи сака капитенска лента, нека си купи

Старо-новиот тренер на Јувентус, Масимилијано Алегри на вчерашната прес-конференција ги назначи капитените на „Старата дама“.
Read more
реклама

Најскапиот руски автомобил се распродаде за само неколку дена

Read more

Нови протоколи за работа за кафетериите и рестораните

Read more

Која е новинарката што го збуни Путин?

Read more

Претставени очила кои го прекриваат целото лице, би ги носеле ли?

Read more