Сензационално издание на шведската убавица Елса во Кан

Шведската манекенка Елса Хоск присуствуваше на 77. издание на Канскиот филмски фестивал и предизвика воздишки кај присутните благодарение на беспрекорниот стајлинг.

Оваа убавица се појави на премиерата на The Count Of Monte-Cristo на Матие Делапорт и Александре де ла Пателје.

„Благодарам на Tiffany’s за најубавите дијаманти и на брендот Prabal Gurung за класичниот, безвременски, прекрасен фустан. Ова е момент кој ќе го паметам до крајот на мојот живот“, изјавила меѓу другото.

Изгледот го комплетираше со класична фризура и елегантна шминка со црвен кармин.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by elsa❤️ (@hoskelsa)

Досега има соработувано со брендовите Vesace, Dior, Jean Paul Gaultier, YSL, Balmain, Isabel Marant, Miu Miu, Dolce&Gabbana итн. Од 2011 до 2018 година, ги красеше ревиите на Victoria's Secret.

Models.com ја вброи како 15-та најсекси манекенка во светот. Таа исто така соработува со организацијата за борба против трговија со луѓе FAIR Girls.

Од 2015 година е во врска со британскиот бизнисмен Том Дејли. Во февруари 2021 година, тие ја добија ќерката Тули.

реклама

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Read more

Колку ќе платите за кафе, храна и сладолед на одмор во Грција?

Read more

5 летни салати  - идеален избор за во жешки денови

Read more

Марс влезе во Бик: Промена на работа, продавање недвижнини

Read more

Стил

Внимателно избирајте облека со детали: 5 дезени што прават да изгледате постаро

Read more

Сензационално издание на шведската убавица Елса во Кан

Read more

Наоми Кембел во Кан блесна во фустан што првпат го носеше во 1996 година

Read more

Мет Гала 2024: Кој ја погоди, а кој ја промаши темата?

Read more
 

Магазин

Ново правило за користење на плажите во Грција менува сè, казни до 60.000 евра

Читај повеќе

Внимавајте на овој тивок симптом на топлотен удар за кој можеби не сте знаеле

Читај повеќе

Зошто некои мажи не ги завршуваат долгите врски со брак?

Читај повеќе

Што ако претерате со јадење сладолед?

Читај повеќе

Грешки во готвењето што го расипуваат вкусот на полнетите пиперки

Читај повеќе

Лекови со кои треба да бидете внимателни на топло време

Читај повеќе
  • filter

Мистериозен монолит се појави во пустина во САД

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 15 најнеобични инженерски проекти

Читај повеќе
Правило на 5 минути за решавање расправии

Како се решаваат расправии во врската со „правилото на 5 минути“?

Читај повеќе